22. 10. 2021

Světové dvojky David Schweiner a Ondřej Perušič budou společně s italským trenérem Andreou Tomatisem pokračovat vstříc Paříži 2024.

Světové dvojky David Schweiner a Ondřej Perušič budou společně s italským trenérem Andreou Tomatisem pokračovat vstříc Paříži 2024.

Světové dvojky David Schweiner a Ondřej Perušič budou společně s italským trenérem Andreou Tomatisem pokračovat vstříc Paříži 2024. Díky spolupráci s Českým volejbalovým svazem a resortním centrem Victoria je rozpočet naplněný, a tak nic nebrání další cestě za olympijským snem.
 
Po nevydařené olympiádě v Tokiu, kterou do značné míry ovlivnil covid 19 naši reprezentanti rozhodně nechtějí končit. Že chceme pokračovat, jsme si v týmu interně řešili těsně po olympijských hrách. "Řekli jsme si, že tohle není to, jak bychom tu spolupráci chtěli zakončit," prozradil sedmadvacetiletý Perušič. "Chtěli bychom skončit nějakým hezčím výsledkem na olympiádě v Paříži," potvrdil.
 
Jedním ze strůjců cesty za Tokiem a letošní snové sezony je nepopiratelně italský trenér Andrea Tomatis, který bude s týmem pokračovat až do olympiády v Paříži 2023.To rozhodně pomohlo v rozhodnutí vytičit si v kariéře další cíl. "Spolupráce s Andreou byla jedna z těch podmínek, které pro nás byly zásadní. On je klíčový pro naše výsledkové i herní zlepšení," vyzdvihl Perušič.
 
I trenér si další spolupráce cení. "Strašně rád s nimi spolupracuji. Letos se zlepšili ve všech aspektech hry," vyzdvihl italský stratég výkony svých svěřenců v letošní sezoně.
 
Dave s Perunem teď odpočívají po náročné sezoně. Věnují se koníčkům a připravují se na státnice na vysoké škole. Z Ondry by měl být právník a z Davida odborník na daně.

 

Autor: Martin Mach

SK Kometa Praha
beach_branik.png
lvi.png
orion.png
Sokol Modřany
meteor.png
ladvi.png
tj_sis.png
brevnov.png
spanielka.png
slavia.png
sport.png"
vstj.png
astra.png
spoje.png
dansport.png
joky.png
mikulovka.png
petriny.png
pocernice.png
podoli.png
tatran.png
pvk.png