16. 09. 2022

Ocenění nejstaršího aktivního hráče v Praze

Ocenění nejstaršího aktivního hráče v Praze

Vladimír Šilhavý letos dosáhl věku 78 let a stále je hráčem 4. třídy Pražského přeboru. Tato úctyhodná skutečnost ho řadí mezi vůbec nejstaršího aktivního hráče v Praze.


Volejbal začal hrát po vojně (v roce 1967) ve Sportovním klubu Rapid Praha, který tehdy znovu založil jeho kamarád a dlouholetý kapitán týmu Jiří Hradecký. Svému klubu zůstává Vladimír Šilhavý věrný celou svojí hráčskou kariéru a v jeho barvách nastupoval nejen v Pražském přeboru, ale také na turnajích po celé republice. Domovské kurty oddílu se nachazely v ulici Nad Primaskou, t.j. těsně pod Strašnickým krematoriem - takže družstvo jeden čas jako recesi používalo kompletně černé dresy.


Na začátku nové sezóny se jeho současní spoluhráči rozhodli ocenit Vladimírovu skoro šedesátiletou volejbalovou aktivitu týmovou oslavou u příležitosti domácího zápasu. Jak sám říká, právě skvělá parta je taky hlavním důvodem, proč ho volejbal stále baví. Končit s volejbalem zatím rozhodně neplánuje a doufá, že zdraví mu ještě dlouho vydrží. Naopak vyzývá všechny ostatní hráče podobného nebo i mladšího věku, aby se připojili k nim do týmu, kde panuje opravdu pohodová atmosféra. A jedním dechem dodává, že po volejbale je nejlepší teplá sprcha a studené pivo. 


Ke gratulaci zasloužilému hráči se připojil také Pražský volejbalový svaz, který Vladímíra Šilhavého ocenil volejbalovým dresem s číslem 78.

Přejeme ještě mnoho úspěšných sezón!

_Q3A9728 _Q3A9732 _Q3A9749

TJ Sokol Modřany
VK Lvi Praha
TJ Orion Praha
Beach Braník
SK Kometa Praha
SK Meteor Praha
Beach Klub Ládví
TJ Sokol I. Smíchov
TJ Břevnov Praha
SK Španielka Řepy
SK Slavia Praha
Studio Sport
Technika Praha
TJ Astra Zahradní Město
TJ Spoje Praha
Volejbal Dansport
SK Joky
Volejbal Mikulovka Praha
TJ Petřiny Volejbal
TJ Sokol Horní Počernice
TJ Podolí Praha
Tatran Střešovice
PVK Olymp Praha
Radotín volejbal
SK Prosek
Beach Club Strahov