16. 09. 2022

Ocenění nejstaršího aktivního hráče v Praze

Ocenění nejstaršího aktivního hráče v Praze

Vladimír Šilhavý letos dosáhl věku 78 let a stále je hráčem 4. třídy Pražského přeboru. Tato úctyhodná skutečnost ho řadí mezi vůbec nejstaršího aktivního hráče v Praze.


Volejbal začal hrát po vojně (v roce 1967) ve Sportovním klubu Rapid Praha, který tehdy znovu založil jeho kamarád a dlouholetý kapitán týmu Jiří Hradecký. Svému klubu zůstává Vladimír Šilhavý věrný celou svojí hráčskou kariéru a v jeho barvách nastupoval nejen v Pražském přeboru, ale také na turnajích po celé republice. Domovské kurty oddílu se nachazely v ulici Nad Primaskou, t.j. těsně pod Strašnickým krematoriem - takže družstvo jeden čas jako recesi používalo kompletně černé dresy.


Na začátku nové sezóny se jeho současní spoluhráči rozhodli ocenit Vladimírovu skoro šedesátiletou volejbalovou aktivitu týmovou oslavou u příležitosti domácího zápasu. Jak sám říká, právě skvělá parta je taky hlavním důvodem, proč ho volejbal stále baví. Končit s volejbalem zatím rozhodně neplánuje a doufá, že zdraví mu ještě dlouho vydrží. Naopak vyzývá všechny ostatní hráče podobného nebo i mladšího věku, aby se připojili k nim do týmu, kde panuje opravdu pohodová atmosféra. A jedním dechem dodává, že po volejbale je nejlepší teplá sprcha a studené pivo. 


Ke gratulaci zasloužilému hráči se připojil také Pražský volejbalový svaz, který Vladímíra Šilhavého ocenil volejbalovým dresem s číslem 78.

Přejeme ještě mnoho úspěšných sezón!

_Q3A9728 _Q3A9732 _Q3A9749

SK Kometa Praha
beach_branik.png
lvi.png
orion.png
Sokol Modřany
meteor.png
ladvi.png
tj_sis.png
brevnov.png
spanielka.png
slavia.png
sport.png"
vstj.png
astra.png
spoje.png
dansport.png
joky.png
mikulovka.png
petriny.png
pocernice.png
podoli.png
tatran.png
pvk.png
Radotín volejbal