03. 06. 2024

Hledáme volejbalisty se sluchovým postižením

Hledáme volejbalisty se sluchovým postižením

Vážení trenéři a vedoucí všech volejbalových klubů v ČR, ředitelé a zástupci sportovních škol a tříd,

jménem STK beachvolejbal a volejbal ČDV (sportovní technická komise beachvolejbal a volejbal Českého deaflympijského výboru) Vás žádáme o průběžné informování Vaší volejbalové základny, v níž se vyskytují neslyšící, nedoslýchaví volejbalisté či volejbalisté s kochleárním implantátem (dále KI = kochleární implantát - zařízení nahrazující sluch).

Tito neslyšící, nedoslýchaví volejbalisté a volejbalisté s KI mají možnost se účastnit ME, MS v beachvolejbalu neslyšících a dle výsledků i deaflympiády = olympiády neslyšících, která se stejně jako olympiáda koná jednou za 4 roky. Dále mají možnost startovat i na MČR (jak v klasickém šestkovém volejbale, tak i beachvolejbale) a mezinárodní lize DVCL (Deaf Volleyball Champions League). 

Na těchto soutěžích mohou startovat sportovci dle regulí ICSD (mezinárodní světová organizace neslyšících sportovců) s lékařsky ověřenou ztrátou sluchu minimálně 55 dB na lepším uchu. Není-li si někdo jistý, zda splňuje požadavky, ať se i přesto ozve, zjistíme to. 

Tito volejbalisté zvláště nedoslýchaví a uživatelé KI často na první pohled normálně slyší, telefonují a většinou neovládají znakový jazyk (což rozhodně není podmínkou reprezentace), ale i přesto mohou splňovat limit pro výše uvedené soutěže.

Hledáme hráče všech věkových kategorií. V žádném případě je nechceme trhat z Vašich klubů, naopak budeme rádi, když nadále budou trénovat pod Vaším vedením a zlepšovat se.  V případě blížícího se ME, MS neslyšících či deaflympiády bychom byli rádi, kdybyste jim umožnili se účastnit vícedenních či víkendových soustředění v beachvolejbalu/šestkovém volejbalu, která se převážně konají v Praze (často se tyto soustředění plánují na termíny mimo sezónu českých soutěží). Máme například hráčku, která hrála zároveň juniorskou extraligu v Ostravě, či hráče, který byl členem širšího výběru kadetské reprezentace mezi slyšícíma. Pro všechny hráče je to skvělá možnost si zatrénovat nad rámec mateřského klubu, vyzkoušet nové tréninky, získat nové zkušenosti, a případně i vyjet za turnaji do zahraničí. 

Pro více informací mě můžete kontaktovat na tel. čísle 777 259 214 (Jan Žídek – předseda STK beachvolejbal a volejbal neslyšících a člen výboru ČDV) či na e-mail: deaf.volejbal.beach@gmail.com.

Předem děkuji za podporu a Vaši vstřícnost.

S pozdravem,
Jan Žídek

 

Trénink neslyšících dětí v beachvolejbalu

Trénink neslyšících dětí v beach volejbalu

 

Mistři Evropy 2022

Mistři Evropy 2022

 

Kemp - Itálie

Kemp - Itálie

 

CZE - FRA 2023

PVS Grafika Insta (46)

 

 

TJ Sokol Modřany
VK Lvi Praha
TJ Orion Praha
Beach Braník
SK Kometa Praha
SK Meteor Praha
Beach Klub Ládví
TJ Sokol I. Smíchov
TJ Břevnov Praha
SK Španielka Řepy
SK Slavia Praha
Studio Sport
Technika Praha
TJ Astra Zahradní Město
TJ Spoje Praha
Volejbal Dansport
SK Joky
Volejbal Mikulovka Praha
TJ Petřiny Volejbal
TJ Sokol Horní Počernice
TJ Podolí Praha
Tatran Střešovice
PVK Olymp Praha
Radotín volejbal
SK Prosek
Beach Club Strahov